Takımın ilk lig maçına kadar fiziki anlamda istenilen seviyeye gelmesi için çalışmaların devam ettiğine vurgu yapan Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica, “Rakibimizden başlayacak olursak hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söylemeliyiz. Rakibimiz bize lige hazır olduklarını gösterdi. Bu hazırlık maçı, lig için fiziki seviye olarak baktığınızda yapmamız gereken iş ve yol olduğunu gösterdi. İlk maça kadar olan süreçte hazırlanmak ve fiziki seviyeye gelmek istiyoruz. Yediğimiz ilk gol ilk yarıyı kıran bir gol olmuştu. İkinci yarıda iki kanattan fırsatlar bulduk ama maalesef beraberlik golünü atamadık, golü rakip attı. Rakibimize kendi liglerinde başarılar diliyorum. Hazırlık maçı olması sebebiyle bizi düşündüren mağlubiyet değil, sakatlıklar olacak. 4 stoperimiz var ve 3’ü sakatlıklar nedeniyle aramızda olmayacak. Biz de neler yapabiliriz diye çalışmaya başlıyoruz. Bahsettiğim fiziki seviyeyi şöyle ifade edeyim, bize ve rakibe baktığınızda farklı takım ve planlamalar ama bizim hazırlanmamız gereken ilk lig maçımıza iki hafta var. Rakibimiz bizden daha önce eleme maçı oynayacağı ve maddi gelir sağlayacağı için fiziki anlamda hafta sonu maçı için de hazır. Ligin genelinde fiziki çalışma yapmak için vaktiniz olmuyor. Rakibimiz için durum tam tersi. Formunuzun zirvesine daha erken veya daha uzun sürecek şekilde ulaşabilirsiniz. Futbol aslında hep bu şekilde ilerliyor. Bazı planlamaları farklı şekilde yapabilirsiniz. Bu bizim beklediğimiz tahmin ettiğimiz seviyeydi. 3 stoper ile oynadığım ilk maçta beni eleştirmiştiniz. Şu an 3 stoper ile oynayabileceğimiz sayıda stoper yok. Tecrübe ve kalite eksikliği ister istemez yaşanıyor. Antalyaspor maçında hangilerini kullanabiliriz, hangileri geri dönebilir diye bakacağız. Aramıza katılacaklardan belki Hüseyin Türkmen’i söyleyebiliriz. 3 stoper ile oynamak değerlendirilebilir ama bu konuda eleştirilmiştim” ifadelerini kullandı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.