Mürekkebi bile kurumadan gitti
CHP'den istifa ederek DSP'ye katılan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak hakkında ilçedeki partililerden ağır eleştiriler geldi. 1 hafta önce CHP'de kalacağını açıklayan Toprak'ın 1 hafta sonra ise DSP'ye geçmesini gazetemize değerlendiren CHP Avcılar İlçe Başkanı Hasan Şeker, Toprak'ın ahlaki bir davranış sergilemediğini söyledi. Şeker, “Kendisinin istifasını basından öğrendik. Aradık ama ulaşamadık. Telefonlarımıza bile çıkmadı. Yaptığı doğru ve ahlaki bir davranış değil” dedi. Şeker ayrıca Toprak'ın DSP'den aday olmasının CHP'nin oylarına ciddi bir etki yapamayacağını iddia etti.
KOLTUK İÇİN DELİ DİVANE OLMUŞ
Toprak'ın istifasını değerlendiren CHP Meclis üyesi Ali Ekber Çelik ise “Handan Toprak, koltuk uğruna deli divane olmuş” yorumunda bulundu. Toprak'a en başından beri muhalif olduğunu anlatan Çelik, “Beni dört kere disipline sevk ettiler. Brütüs dediler hain dediler. Şimdi asıl gerçekler ortaya çıktı” dedi. Çelik gibi Toprak'a yönelik sosyal medya hesabından eleştirilerde bulunan CHP Avcılar eski ilçe yöneticisi Erdal Nas ise Toprak'ı truva atına benzetti. Konuya ilişkin Damga'ya konuşan Avcılar Belediyesi eski Başkanı Mustafa Değirmenci ise şimdilik herhangi bir yorumda bulunmayacağını belirtti. ANIL BODUÇ
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.